A köztársasági elnök december 5-ére tűzte ki az egészségügyi privatizációról szóló ügydöntő népszavazást. A referendum pikantériája, hogy egy már megsemmisített törvényről kéne szavazni. Mádl Ferenc ugyanakkor felkérte a parlamenti pártokat, hogy szüntessék meg azt az alkotmányellenes helyzetet, amely miatt a külföldön élő magyar állampolgárok nem tudnak szavazni. Szerdán nem sikerült ez ügyben négypárti egyezségre jutni, így elképzelhető, hogy a külhonban tartózkodók ismét nem nyilváníthatják ki véleményüket. A népszavazás költsége 4 milliárd forint.
