BUX 138960.55 -0,24 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alig egy hónapot él a kötelező standolás?

2004. augusztus 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

ä Ábrahám Ambrus
A kormány az augusztus elsejétől bevezetett napi standolás kötelezettségét immár eltörölné, s erről módosító törvényjavaslatot nyújt be az Országgyűlés augusztus 27-i rendkívüli ülésére. Abban az esetben, ha a parlament jóváhagyja a módosítást, az a törvény kihirdetését követő nyolcadik napon lép hatályba. A változtatásra azért van szükség, mert a végrehajtás folyamán több esetben is gyakorlati probléma merült fel. A standolás bevezetése korábban komoly tiltakozást váltott ki a vendéglátós szakmánál (NAPI Gazdaság, 2004. augusztus 13., 4. oldal).
A módosítás - amennyiben elfogadják - aligha lesz visszamenőleges hatályú, ugyanis a VPOP tájékoztatása szerint augusztus elseje óta nem büntettek meg senkit, sőt, még csak kilátásba sem helyeztek bírságot - mondta a NAPI Gazdaságnak Tompa Sándor, a idegenforgalmi bizottság szocialista alelnöke, akinek véleménye szerint a borhamisítás megelőzése érdekében mobil minősítő laborokat is üzembe kellene helyezni. Az új javaslat a jövedéki adóról és a jövedéki termékek forgalmazásának különös szabályairól szóló törvény azon részét is módosítja majd, amelynek értelmében a vendéglátóhelyek eladóterében italfajtánként mindössze egy-egy bontott palackot lehet tartani. A javaslat szerint ezt úgy módosítanák, hogy a kiszolgáló helyiségekben az egy liter alatti kiszerelésű alkoholtermékből és borból választékonként legfeljebb öt-öt, az egyliteres és annál nagyobbak esetében pedig választékonként legfeljebb egy-egy bontott palackot, kannát lehet tartani.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet