Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. kiírta a Hungexpo Vásár- és Reklám Rt. teljes állami tulajdonú részvénycsomagjának értékesítésére szóló kétfordulós, előminősítéses pályázatát. A korábbi - márciusban eredménytelennek nyilvánított - pályázaton még a kiállítás- és vásárszervező céget próbálták eladni, s a vásárváros ingatlanai államit tulajdonban maradtak volna; ám ez nem volt túl kecsegtető a befektetőknek, az árajánlatokat pedig a tulajdonosok találták túl alacsonynak.
Az új kiírás szerint most az ÁPV olyan befektetőcsoportot keres, amely képes és vállalja a Hungexpo marketingkommunikációs, kiállítás- és rendezvényszervezési tevékenységének, valamint az e célt szolgáló ingatlanoknak a fejlesztését a jelenlegi helyen vagy egy új területen. A pályázóknak legalább ötéves fejlesztési elképzeléseiket is ismertetniük kell ajánlatukban annak érdekében, hogy Budapest a régióban versenyképes vásárvárossal rendelkezzen.
A befektetőcsoport tagjai között egy komoly kiállítás- és rendezvényszervezői referenciákkal rendelkező társaságnak is lennie kell, egy másiknak ingatlanfejlesztési tevékenységet kell folytatnia. A pályázaton való részvételi szándékot írásban, legkésőbb szeptember 27-ig kell az ÁPV-nek jelezni, míg az ajánlatokat 2005. január 11-én kell benyújtani 125 millió forint pályázati biztosíték kíséretében. Ezt követően a privatizációs szervezet 30 napon belül dönt a második fordulóba jutottakról, akik újabb árajánlatot tehetnek. Az értékeléskor a megajánlott vételár 70, míg a szakmai szempontok 30 százalékos súlyt képviselnek majd.
