A pénzügyi tárca tervei szerint januártól megszűnne az illetékbélyeg a bírósági illetékek és az okmányirodák eljárási illetékeinek esetében. Az eljárási díjakat bélyeg helyett csekken, átutalással, esetleg bankkártyával fizethetnénk – írta a radio.hu. Az illetékbélyegek megszüntetését a bírósági eljárások esetében az indokolja, hogy a hatóságok egyre gyakrabban találkoztak nagy összegű hamis bélyegekkel. Az okmányirodáknál elsősorban az ügyfelek kényelmét szolgálná a változtatás. A Pénzügyminisztérium javaslatának megvalósításához törvénymódosítás szükséges.
