BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gazdák 192 milliárd forintot arathatnak le

2004. július 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vidékfejlesztési célokra 2004 és 2006 között 192 milliárd forint áll rendelkezésre, ennek 20 százaléka nemzeti forrás, a többi uniós támogatás – közölte Brüsszelből visszatérve Németh Imre földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter a tárca sajtótájékoztatóján. A program főként a kedvezőtlen helyzetben lévő gazdákat támogatja, célja, hogy növelje a bevételt, védje a foglalkoztatottságot a vidéki térségeken, valamint támogassa az ésszerűbb földhasználatot és a tájkezelést. A pályázati felhívások augusztusban jelennek meg, a gazdák 7 jogcímen igényelhetnek támogatást. A Nemzeti Vidékfejlesztési Terv (NVT) jogcímei között támogatás igényelhető környezet- és állatvédelmi, valamint higiéniai beruházásokhoz, mezőgazdasági területek erdősítéséhez. Támogatásra számíthatnak a hátrányos helyzetű térségek gazdálkodói, a félig önellátó őstermelők és vállalkozók, valamint a termelői csoportok.
Várhatóan 2006-tól vezetik be a korengedményes nyugdíj intézményét az 55 évnél idősebb, a termeléssel felhagyó gazdálkodók részére. Az augusztusban kifutó SAPARD program pályázataira 5 milliárd forintot csoportosított át a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium és az NVT-ben technikai segítségnyújtásként program-előkészítés és monitoring is szerepel – mondta Németh Imre. A brüsszeli tanácskozáson tárgyaltak az agrárkutatási együttműködések összehangolásáról is, és a párhuzamosan futó projektek kiszűrése érdekében az új tagországokban kérdőíves felmérést végeznek a kutatási programokra vonatkozóan.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet