Várhatóan szerdán bocsátják ki Tokióban az 50 milliárd jennyi, ötéves lejáratú magyar szamurájkötvényt. Az Államadósság Kezelő Központ Rt. (ÁKK) április közepén adott mandátumot a Daiwa és a Nomura pénzintézeteknek egy 5 éves futamidejű, 50 milliárd japán jen összegű, fix kamatozású kötvénykibocsátás megszervezésére. A japán pénzügyminisztérium május végi közleménye szerint a kötvény kamatfelára várhatóan a londoni bankközi kamat (LIBOR) fölött 0–0,30 százalékponttal lesz.
