BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másfélszeresére nőhet a kollégiumi díj a közgázon

2004. május 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem (BKÁE) vezetésének döntése nyomán radikális, 47 százalékos kollégiumidíj-emelésre készülhetnek szeptembertől három pesti diákotthon lakói – értesült lapunk. A döntés hátterében a szeptembertől Budapesti Corvinus Egyetem nevet viselő intézmény tanácsának határozata áll, amely azt várja el az egyes egységektől, hogy saját költségvetésüket nullszaldóra hozzák ki. Az intézkedést az egyetem vezetése a krónikus pénzhiánnyal indokolta, aminek nyomán nyáron felhalmozódhatnak a köztartozások. Ez pedig kizárná a BKÁE-t azokról a pályázatokról, amelyeken pótlólagos forrásokat szerezhet.
Az intézmény három érintett kollégiumának (a Kinizsi, Ráday és Tarkarét utcai kollégiumok) vezetői az egyetemtől kieső pénz pótolandó a jelenleg 6670 forintos havi kollégiumi díjat 9780 forintra emelnék, mivel a bevételek növelésére nem látnak más módot, a kiadások csökkentése pedig a szolgáltatás színvonalának zuhanását vonná maga után. A BKÁE elfogadott költségvetése szerint ugyanakkor erre az évre a legfrissebb adatok szerint 40-50 millió forint hiánynál lényegesen nagyobbat, több mint 70 millió forint deficitet irányoz elő a három kollégiumnak (kiegészítve a Rajk László Szakkollégiummal). Az egyetemisták önkormányzatának vétójoga van a díjemelés ügyében, de a hallgatói szervezetek még nem alakították ki álláspontjukat. Amennyiben az egyetem gazdasági vezetésének elképzelése megvalósul, a volt közgáz kollégiumaiban négy év alatt 280 százalékos kollégiumidíj-emelkedést regisztrálhatnak a hallgatók.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet