BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Őszig nem döntenek a kamatadóról

2004. május 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az új adónemek bevezetéséről leghamarabb az őszi költségvetési vita idején lesz érdemes beszélni, addig nem várható döntés a kamatadó ügyében – jelentette ki a parlamentben Veres János. A pénzügyminisztérium politikai államtitkára szerint szociális szempontból a kamatadó hozzájárulna a közteherviselés igazságosságához, mivel a tőkejövedelmeket a munkajövedelmekkel hasonló elbánás alá vonná. A legtöbb EU-tagállamban létezik hasonló adófajta – tette hozzá az államtitkár.
Veres a fideszes Áder János állításaira reagált, aki azzal vádolta a kormányt, hogy ígéretei ellenére az adóterhelés emelésére készül. Áder példaként a két alsó áfakulcs növelését, az energia- és ökoadót, illetve az innovációs hozzájárulást említette. Az államtitkár válasza szerint már az előző kormányzati ciklusban is született egy kormányhatározat, amely 5 százaléknál alacsonyabb infláció esetére kilátásba helyezte a kamatadó bevezetését. Az adópolitika mindettől függetlenül is a képviselőket leginkább érdeklő területnek számít jelenleg: a közeljövőben két a témával foglalkozó vitanap-kezdeményezésről (egy SZDSZ-es és egy fideszes javaslatról) is döntenie kell a Háznak.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet