A budai Vár helyreállításának 2012-ig zajló munkálatai a Honvéd Főparancsnokság egykori épületének rendbehozatalával kezdődnek meg; egyelőre annyi biztos, hogy a komplexumot kulturális célokra lehet majd használni – jelentette ki Medgyessy Péter miniszterelnök. Medgyessy elvetette, hogy a várban kormányzati-közigazgatási központ jöjjön létre, ehelyett a területnek „a magyar államiság egyfajta szimbólumának” kellene lennie. A beruházás várhatóan három szakaszból áll, az első 2004-ben, a második 2006-ban, míg a harmadik 2010-ben kezdődhet el.
A munkát a kulturális miniszter által vezetett testület felügyeli, amelyben helyet kapnak a tárcák, a fővárosi önkormányzat, valamint az I. kerületi önkormányzat képviselői is. A honvéd vezérkar egykori épületére várhatóan június elsején írják ki a kivitelezési tervpályázatot. A Mátyás-templom rekonstrukciója a turistaszezont követően, október elsején kezdődik, míg az újjáépülő Szent György tér várhatóan állami reprezentációs célokat szolgál majd. A Ludwig Múzeum a Millenniumi városközpontban épülő Művészetek Palotájába költözik, jelenlegi épületének átalakítása 2005. március 1-jén kezdődik meg.
