Összehangolt akcióban csapott le az FBI és a magyar rendőrség a Fairlight nevű kalózszoftvereket terjesztő nemzetközi csapat magyar ágára – írta az Index. A Budapesti Műszaki Egyetem Kármán Tódor kollégiumában a rendőrök felfeszítették a számítógéptermet és lefoglaltak néhány gépet, valamint őrizetbe vettek két nevelőtanárt, akik rendszergazdaként is funkcionáltak. Szakértők szerint korábban még soha nem koboztak el kalózoktól eszközöket ilyen nagyságrendben (az USA-ban és Hollandiában is razziáztak a rendőrök). A kalózok által üzemeltetett fizetős rendszerhez az első adatok szerint mintegy 400 fizetős felhasználó rendelkezett belépési jogokkal.
