BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átvilágítják a főváros kórházait

2004. április 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Átvilágítja a főváros a tulajdonában lévő tizenhét kórházat. Ezt elsősorban az intézmények csődjének megakadályozása miatt rendelték el. Az átvilágítás eredményeként új működési struktúrát kívánnak kidolgozni, amellyel életben tarhatóak az eladósodott kórházak, míg a hosszú távú cél az intézmények önfenntartóvá válása. A működési struktúrára vonatkozó, várhatóan június végére elkészülő javaslat kidolgozása során számításba veszik, hogy Budapesten egyre több az idős korú és a rákos beteg, akiknek megfelelő ellátást kell biztosítani. A tervezett költségek milliárdos nagyságrendre rúgnak. A jelenlegi adatok szerint mintegy 6 milliárdos hiány várható a fővárosi kórházak költségvetésében.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet