BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átalakul a kormány

2004. április 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormányzati ciklus feléhez érve értékelést tartott Medgyessy Péter miniszterelnök, Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke és Lendvai Ildikó, a szocialista képviselőcsoport vezetője. A két frakció és a miniszterelnök is elégedett a kormány eddigi teljesítményével. Ettől függetlenül a miniszterelnök közölte, hogy az európai parlamenti választások után változás lesz a kormányban. Kuncze a legfontosabb eredmények közé sorolta a sorkötelezettség eltörlését, valamint a Sulinet programot és a társadalmi integráció felé tett lépéseket. Ugyanakkor üdvözölte, hogy a Medgyessy-kormány pontot tett az M5-ös autópálya ügyének végére. Lendvai elsősorban az esélyteremtő programokat, a nyugdíj- és családi támogatások emelését hangsúlyozta. Medgyessy értékelése szerint, ígéretei döntő többségét teljesítette a kormány, de nem volt hibátlan a működése. Ám további reformokra, sőt gyökeres változtatásokra van szükség. Az adócsökkentés kapcsán a miniszterelnök egyetért a liberálisok elképzeléseivel, és az adórendszer mielőbbi egyszerűsítése mellett teszi le a garast.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet