BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötvenmillióba kerültek a hoki braziljai

2004. április 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összesen 9 ezren nézhetik meg ma a világbajnoki címvédő kanadai jégkorong-válogatott meccsét a magyarokkal, eladó jegy már csak pár száz darab van – tudtuk meg Kovács Zoltántól, a magyar szakszövetség főtitkárától.
A kanadaiak vendégjátéka 48 millió forintba kerül, a főtitkár a szponzori pénzeket és a jegybevételt is figyelembe véve nullszaldót vár. A legnagyobb tételt a Budapest Sportaréna bérleti díja jelenti, ez 15 millió forintot tett ki, de a VIP-vendégek fogadására és marketingre is költ 2 millió forintot a szövetség. A mérkőzést a Sport1 tévé és a Magyar Rádió közvetíti.
Lapunk érdeklődésére a kanadai csapat vezetői elárulták, hogy a csehországi vb miatt egy hónapot töltenek Európában, a túrára összesen 850 ezer dollárt költenek, ebben benne van az utazás és a szállás is. Idén még egy körutat tesznek az öreg kontinensen: ez a többek között Svájcot is érintő kirándulás már csak 100 ezer dollárba kerül, mivel főleg európai légiósok alkotják majd a csapatot. A kanadai szövetség három irodájában összesen 60 alkalmazott dolgozik, éves költségvetésük mintegy 8 millió dollár – árulták el a vezetők. A magyar szövetség évi mintegy 80 millió forintból gazdálkodik – mondta Kovács.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet