BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a GDP-vel arányosan nőhetnek a bérek

2004. április 19. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország a korábbi 2008-as céldátum helyett 2009-ben vagy 2010-ben csatlakozhat az eurózónához – jelentette ki Medgyessy Péter. A miniszterelnök a parlamentben egy interpellációra válaszolva kijelentette: a kormány április végéig dönt arról, mikortól váltaná fel a forintot a közös fizetőeszközzel. A bevezetés csúszásának okaként Medgyessy a megváltozott makrogazdasági körülményeket jelölte meg.
Jövőre a kormány vállalásainak megfelelően a GDP-bővüléssel azonos arányban emelkedhetnek a fizetések a közszférában – közölte egy fideszes kérdésre válaszolva Veres János. A Pénzügyminisztérium politikai államtitkára szerint ezzel folytatódik az érezhető reálbér-növekedés időszaka, tekintettel arra, hogy az inflációval korrigálva 2002-ben és 2003-ban összesen 24 százalékkal haladták meg a fizetések a 2001-es szintet. A 2005-ös GDP-arányos növekedést a kabinet a szociális partnerekkel szemben is vállalta.
Az úgynevezett védett szervezetek, köztük a fogyatékosok szervezetei megkapják az áfaváltozások miatt kieső visszatérítések különbözetét – jelentette ki Veres. Erről egy napokban megjelenő rendelet határoz, melyet három miniszter írt alá. Az új szabályozásnak köszönhetően nem csökken a fogyatékosokat foglalkoztató munkaadók támogatása – mondta az államtitkár.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet