Az idei januárban mindössze 120 hamis euróbankjegyre bukkantak hazánkban, szemben a tavalyi első hónapban fellelt 503-al - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) negyedéves jelentéséből. Egy év alatt emelkedett a forinthamisítások száma és értéke. A 3200 is kevesebb hamis forintbankjegyet azonban meglehetősen barkács módon, vagyis nem nyomdai módszerekkel, hanem színes nyomtató, fénymásoló segítségével állították elő. A valódi forintok forgalmánál érdemes kiemelni, hogy a régebben alig használt
húszezres bankó teret nyert. A forgalomban levő bankjegyeknek már tíz százalékát adja a legnagyobb címletű papír.
