Az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) keddi ülésén támogatta a kormány azon intézkedéseit, amelyeket a magyarországi munkaerőpiac védelme érdekében tervez. A kormány ugyanis regisztrációs kötelezettséget vezetne be azon uniós országokkal szemben, amelyek korlátozó intézkedéseket léptetnek életbe a munkaerőpiacukon. A szakszervezeti oldal javasolta, hogy az OÉT - a megyei munkaügyi tanácsokat bevonva - félévente vizsgálja a külföldiek munkavállalását a magyar munkaerőpiacon. A kormányzati oldal támogatta a javaslatot.
