Éles szócsata alakult ki a patikusok és a tárca között szerdán. Kökény Mihály egészségügyi miniszter a gyógyszerészeket tette felelőssé a gyógyszerellátási problémákért. Kökény levelet küldött a gyógyszerészkamara elnökének, amelyben etikátlannak tartja, hogy a kamara képviselői gyógyszerhiánnyal riogatják a betegeket. A miniszter szerint a kamara felnagyítja az egyes gyógyszertárak lehetséges veszteségeit is. A Magyar Gyógyszerész Kamara (MGYK) erre közleményben reagált, miszerint a betegek csak akkor tudnak megfelelő gyógyszerhez jutni, ha a közforgalmú gyógyszertárak be tudják azokat szerezni, de ehhez nem elegendő az Egészségügyi Készletgazdálkodási Intézet raktáraiban meglévő készletekre hivatkozni. Az MGYK szerint érthetetlen, hogy a minisztérium a patikusokra hárítja a felelősséget, ahelyett hogy megoldaná a gyógyszerellátás valós problémáit.
Eközben az Alkotmánybírósághoz fordult az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete a gyógyszerárak befagyasztása miatt. Az IGYE szerint a hivatkozási alapnak használt ártörvény jelen esetben nem hatalmazta fel a kormányt a gyógyszerárak rendelettel történő módosítására.
