Az SZDSZ eljuttatta konkrét, kidolgozott adójavaslatát a pénzügyminiszternek, amelyben szorgalmazza, hogy 2005-ben folytatódjon a személyi jövedelemadó (szja) csökkentése. Javaslatuk értelmében a jelenleg legalacsonyabb, 18 százalékos adókulcs és az ehhez tartozó jövedelemsáv változatlan maradna. A középső, most 26 százalékos kulcs azonban 24 százalékra csökkenne és ez - a jelenlegi 1,5 millió forint helyett - 2,5 millió forint jövedelemig lenne érvényes, és a legmagasabb, 38 százalékos adókulcs vonatkozna a 2,5 millió forint feletti éves jövedelmekre. A másik javaslat szerint 700 ezer forintig nulla százalékos, 2,5 millió forintig 25 százalékos, e felett pedig 38 százalékos lenne az szja-kulcs.
