Az igények növekedése miatt az idei év végi határidő előtt kimerült a költségvetési intézmények számára GSM szolgáltatások igénybevételére a Westel Mobil Távközlési Rt.-vel kötött – áfa nélkül – 4,5 milliárd forintos keretszerződés, ezért azt további nettó 2,25 milliárddal kiegészítették – tudta meg a NAPI Gazdaság. A Westellel – a koncessziós szerződés miatt – hirdetmény nélküli tárgyalásos közbeszerzésen állapodott meg a Központi Szolgáltatási Főigazgatóság (KSZF), korábbi nevén a Miniszterelnökség Közbeszerzési és Gazdasági Igazgatósága (MKGI) – derül ki a Közbeszerzési Értesítőből. Az MKGI a három magyarországi mobilszolgáltatóval 2002. július 24-én kötött 2004. december 31-éig hatályos keretszerződéseket a költségvetési intézmények számára összesen nettó 6,8 milliárd forint értékben. Ebből a Pannon GSM Távközlési Rt. 1,3 milliárdos és a Vodafone Magyarország Mobil Távközlési Rt. egymilliárd forintos kerete még nem teljesült.
A központosított közbeszerzéseket a KSZF bonyolítja le, a vásárlásokat saját büdzséből az intézmények intézik. A mobilbeszerzés (szolgáltatás és ehhez szükséges készülékek) korábban is népszerű volt, a mintegy ezer központi költségvetési szervhez több száz, a központosított közbeszerzés hatálya alá nem tartozó intézmény is csatlakozott – elsősorban önkormányzatok és az általuk fenntartott intézmények, például iskolák, tűzoltóságok –, hiszen a költségvetési szerveknek a szolgáltatók az általánosnál nagyobb kedvezményt biztosítanak. Az önként csatlakozók száma az elmúlt években tovább nőtt, ezzel magyarázható, hogy idő előtt kimerült a legnépszerűbb, westeles keret. A Westel három díjcsomagot kínál a költségvetési intézményeknek, a legkedvezőbb havi díja 900 forint, de új lehetőségként megjelenik az 1800 forintos is, ami teljes egészében lebeszélhető lesz. A Westel a csúcsidőben saját és vezetékes hálózatba egyaránt 20-21 forintos percdíjat számol ezeknek az előfizetőknek.
