BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megalakult a KÖSZ

2004. április 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb magyarországi közbeszerző intézmények vezető szakemberei megalakították a Hivatalos Közbeszerzési Tanácsadók Országos Szövetségét - jelentette be Tunyogi László elnök, a Magyar Közbeszerzési Hírbörze Kft. ügyvezetője. A rövid nevén Közbeszerzők Szövetsége (KÖSZ) célja, hogy közreműködésükkel szabályos legyen a nagy értékű magyar közbeszerzések előkészítése és lebonyolítása, valamint a tanácsadó szakma érdekképviselete. A május 1-jével hatályba lépő új közbeszerzési törvény előírja, hogy az ajánlatkérők nevében eljáró vagy az eljárások előkészítésébe és lebonyolításába bevont személyeknek, illetve szervezeteknek megfelelő szakértelemmel kell rendelkezniük. Kötelezően - 2005. január elsejétől - a közösségi értékhatárt elérő vagy meghaladó közbeszerzésekbe kell - megbízási díjért - hivatalos közbeszerzési tanácsadót (hkt) bevonni. A hkt-nak felsőfokú végzettséggel és legalább hároméves közbeszerzési gyakorlattal kell rendelkeznie. A hkt-ék névjegyzékét a következő hónapokban állítja össze a Közbeszerzések Tanácsa. A névjegyzékben szereplőnek (személynek vagy szervezetnek) rendelkeznie kell - külön kormányrendeletben meghatározott mértékű - felelősségbiztosítással. A KÖSZ egyik első feladata, hogy tagjainak kedvező biztosítási feltételeket teremtsen, emellett tanfolyamokat és EU-tanulmányutakat is szervez.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet