BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fidesz petíciót indít a büdzsé módosítására

2004. március 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nemzeti petíciót indítunk a költségvetés megváltoztatása érdekében – jelentette be Orbán Viktor pártelnök a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség első szövetségi nagygyűlésén. Ehhez egymillió támogatói aláírás összegyűjtését tervezi az ellenzéki párt. Orbán szerint a biztonságos EU-csatlakozás csak akkor lehetséges, ha tartósan csökkentik a gyógyszerek árát, leállítják a kórház-privatizációt, megvédik a munkahelyeket, támogatják a gazdákat, vagyis ha módosítják a jelenlegi költségvetést.
A Fiatal Baloldal az adatvédelmi biztoshoz és a legfőbb ügyészhez fordul, ha a Fidesz nem közli az általa kezdeményezett aláírásgyűjtés valódi célját – jelentette be Zuschlag János szocialista képviselő. Véleménye szerint az aláírásgyűjtéssel az ellenzéki párt személyi adatokat gyűjtene, így egyfajta alternatív választói névjegyzéket állítana össze a szimpatizánsok mozgósításához.
Megfigyelők szerint egyértelműen politikai gesztus a petíció, mivel költségvetési ügyben nem lehet népszavazási kezdeményezést meghirdetni. Ha az elképzelés mégis megvalósul valamilyen formában, a 2004-es költségvetésre szinte biztosan nem lesz hatása. Az aláírások összegyűjtésének időigénye ugyanis több hónap lehet, miközben a 2005-ös költségvetés fő elveit és számait már nyár elején összeállítja a kormány.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet