BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiállt Kökény mellett a kormány

2004. március 24. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Semmilyen formában nem merült fel az egészségügyi miniszter menesztése, a Kökény Mihály távozásáról szóló híresztelések teljesen megalapozatlanok – jelentette ki a Magyar Hírlap tegnapi cikkére reagálva Gál J. Zoltán kormányszóvivő. A kabinet támogatja a tárcavezető egészségügyi reformmal és a gyógyszerárak leszorításával kapcsolatos törekvéseit. A kormány az árbefagyasztás hatásaival kapcsolatos jogos igényeket kielégíti, ezt szolgálja a patikáknak juttatandó 3 milliárd forint, de tudomásul kell venni, hogy az ügyben érdekek ütköznek, és hogy a kormány elsősorban a betegek érdekeit tartja szem előtt – mondta Gál.
A kormány örömmel nyugtázta, hogy az Alkotmánybíróság a betétesek védelméről szóló törvényjavaslatát 99,9 százalékban alkotmányosnak találta. Az egyetlen vitás kérdést, az interregnumot, vagyis Szász Károly PSZÁF-elnök távozása és a Felügyeleti Tanács (FT) felállása közötti időszakot egy egyszerű jogtechnikai megoldással rendezik, vagyis az elnök megbízatása a tanács létrejöttéig szól majd. Személyi kérdésekről, illetve az FT megalakulásának időpontjáról Gál nem kívánt nyilatkozni, mondván: az államfő még vissza sem küldte a törvényjavaslatot a szükséges módosítások elvégzésére az alkotmányügyi bizottságnak.
A tájékoztatón Szekeres Imre államtitkár beszámolt az EU-belépéssel kapcsolatos hatáskör-megosztási törvényjavaslat részleteiről: a kormány az ország hivatalos álláspontjáról az EU-ügyekben saját felelősségére saját hatáskörben dönthet majd (ez Dánia kivételével minden tagországban így van), az Országgyűlés széles körű tájékozódási és meghallgatási jogosítványa mellett. Mivel a Fidesz a korábbi négy párti megállapodástól eltérő szövegű javaslatot terjesztett a plénum elé és a kormány javaslatát nem támogatja, veszélybe kerülhet a minősített többséget igénylő törvény május elseje előtti hatálybalépése. Ezzel mulasztásos alkotmánysértést követhet el az Országgyűlés, de a kormány a jogszabály megszületéséig is annak szellemében jár el – mondta Szekeres.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet