Elkészült az MSZP-frakció legújabb javaslata a „telefonadóról” - értesült a NAPI Gazdaság. A koncepció szerint megszűnne a magáncélú használat szja-kötelezettsége, és visszamenőleg is rendelkezik az ilyen típusú köztehermentességről. Ezzel párhuzamosan a javaslat szerint 2004. július elsejétől nem lehetne levonni a telefonszolgáltatás utáni áthárított adót. A telefonköltség tehát nem tekinthető már természetbeni juttatásnak, az áfa visszaigénylésének lehetősége pedig teljesen megszűnik. A telefonálás után így 25 százalékos áfakulccsal kellene adózni.
Lényegesen változtatna tehát a szocialista módosítás a pénzügyi tárca által beterjesztett javaslaton, amely a magáncélú céges telefonhasználatra SIM-kártyánként, illetve fővonalanként havi 3 ezer forint adót vetett volna ki. A pénzügyi törvényeket módosítani kívánó „salátatörvény” eredeti formájában jelentős szigorításokat tartalmazott a céges telefonhasználat esetében, megszüntetve a korábban 70 százalékos áfa-visszaigénylési lehetőséget. Az 50 százalékos visszaigénylést tartalmazó javaslatot ugyanakkor elutasította a képviselők többsége, ezért kellett új formában beterjesztenie a PM-nek.
