BUX 137943.87 -1,11 %
OTP 44380 -1,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forinttízmilliárdok az egészségügynek

2004. március 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egészségügyi tárca csütörtökön hirdeti meg az Európai Unió Strukturális Alapjaiból támogatott egészségügyi és szociális pályázati programokat, így mintegy 39 milliárd forint többletforrás kerül az ágazathoz – jelentette be Jakab Ferencné címzetes államtitkár. A szociális és egészségügyi ágazaton belül négy pályázatot hirdetnek meg, amelyek célja az ellátórendszer hiányosságainak – egyebek között a kórházcentrikusság, az elavult eszközpark, a kapacitáshiány – kiküszöbölése.
Egészségügyi területen a támogatott beruházások a hátrányos helyzetű régiókban – az Észak-Alföldön, Észak-Magyarországon és a Dél-Dunántúlon – valósulhatnak meg. A szociális fejlesztések viszont az ország teljes területét érintik. A három régióban a programok az egészségügyi infrastruktúra és az információtechnológia korszerűsítését szolgálják. Létrehoznak egy regionális modellintézményt a szív- és érrendszeri és daganatos megbetegedések kezelésére. Továbbá új diagnosztikai és szűrőközpontokat kívánnak létesíteni, illetve fejlesztik a rehabilitációs és ápolási ellátást.
A szociális fejlesztések elsődleges célja az ellátott hátrányos helyzetű emberek foglalkoztatási esélyeinek növelése, valamint a család és a munkahely összeegyeztetését támogató szolgáltatások – bölcsődék, családi napközik – bővítése. Ez utóbbi projektekre összesen 9,48 milliárd forint uniós forrás áll rendelkezésre, míg az egészségügyi programokra 20,04 milliárd, amit a kormány 10 milliárd forinttal egészít ki.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet