Intézkedési tervet dolgoz ki a főváros a lakosság biztonságérzetének növelésére - közölte Demszky Gábor főpolgármester. Demszky a terrorellenes küzdelemben elsősorban a közterület-felügyelők és a BKV segítségét kérte, de a lakosságot is fokozottabb óvatosságra intette. Ülésezik ma - követve a nemzetbiztonsági kabinet példáját - a főváros védelmi bizottsága is, hogy határozzon a múlt heti madridi merényletek után szükséges teendőkről. Nincs terrorveszély ma Magyarországon - jelentette ki Salgó László. Az országos rendőrfőkapitány egy sajtóbeszélgetésen nagyobb rendőri jelenlétet ígért az utcákon, a tömegközlekedési eszközökön, az áruházakban, a szállodákban és közölte, hogy a határokon is szigorúbb lesz az ellenőrzés. A magyar titkosszolgálatok nem érzik Magyarországon azt a szervezett erőt, amely hátországot biztosíthatna egy külföldi eredetű terrortámadásnak - idézte Tóth András titkosszolgálati minisztert az mti.hu. A kormány keddi döntése értelmében a magyar rendfenntartó erőknek jövő hétig kell véglegesíteni terveiket a tömegközlekedés biztonságának erősítéséről.
