Divat mostanában egy kedves játékot űzni a mi köreinkben; gyerekkorból emlékszünk még rá, ez a dodzsemezés – mondta az MSZP pénteki kongresszusán Medgyessy Péter. A miniszterelnök ezzel a szocialista párt belső konfliktusaira utalt, amelyeket a sajtó ugyan örömmel szellőztet meg, de az emberek nem szeretnek. Medgyessy javaslata szerint ezért a szocialistáknak a dodzsemről a Forma–1-re kellene átnyergelniük, mintának a Ferrari csapatot tekintve, mondván: sikeres és amúgy is piros. Egyébként sem fukarkodott a miniszterelnök az aforizmákkal és szólásokkal szegedi beszédében: a Fidesz-kormányról szólva megjegyezte, hogy nem szabadott volna „Torgyánra bízni a káposztát”, illetve általánosságban kifejtette, hogy az „anyanyelv nem feltétlenül anyázásra való”.
