BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedhet az autók regisztrációs díja

2004. március 9. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Érdemes a jelenleg érvényben lévő regisztrációs adó tételeinek növekedésével számolni azt követően, hogy a parlamentben hétfő éjszaka befejeződött az ennek módosításáról folytatott részletes vita. A felszólalók egyrészt azt szorgalmazták, hogy az egyes adótételeket tekintve ne legyen különbség az új és használt autók között, másrészt a környezetvédelmi szempontoknak leginkább megfelelő, legkorszerűbb motorral ellátott járművek díja kevesebb legyen a nagyobb károsanyag-kibocsátásúakénál. Ezzel párhuzamosan a jelenlegi háromról nyolcra növekedne a benzines, illetve a dízelmotorral felszerelt autók köbcentinkénti besorolási kategóriája, amivel igazságosabban oszlanának el a jármű műszaki tulajdonságai szerinti kiadások. Fontosnak tartják még, hogy rendeződjön azoknak a helyzete, akik a tavaly év végéig behozott autóik után megfizették ugyan a fogyasztási adót, de eddig még nem tudták eladni azt, s emiatt a február elseje utáni értékesítéskor regisztrációs díjat (is) kellene fizetni.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet