Érdemes a jelenleg érvényben lévő regisztrációs adó tételeinek növekedésével számolni azt követően, hogy a parlamentben hétfő éjszaka befejeződött az ennek módosításáról folytatott részletes vita. A felszólalók egyrészt azt szorgalmazták, hogy az egyes adótételeket tekintve ne legyen különbség az új és használt autók között, másrészt a környezetvédelmi szempontoknak leginkább megfelelő, legkorszerűbb motorral ellátott járművek díja kevesebb legyen a nagyobb károsanyag-kibocsátásúakénál. Ezzel párhuzamosan a jelenlegi háromról nyolcra növekedne a benzines, illetve a dízelmotorral felszerelt autók köbcentinkénti besorolási kategóriája, amivel igazságosabban oszlanának el a jármű műszaki tulajdonságai szerinti kiadások. Fontosnak tartják még, hogy rendeződjön azoknak a helyzete, akik a tavaly év végéig behozott autóik után megfizették ugyan a fogyasztási adót, de eddig még nem tudták eladni azt, s emiatt a február elseje utáni értékesítéskor regisztrációs díjat (is) kellene fizetni.
