Budapesten a XIII. kerületi képviselő-testület a napokban fogadta el az idei költségvetését, amelynek összege 25,18 milliárd forint és várhatóan hatékony, hitelfelvétel nélküli gazdálkodásra ad lehetőséget. A tervek szerint az önkormányzat tervezett bevételeinek mintegy 13 százaléka származik majd a központi költségvetésből, míg a személyi jövedelemadóból 1,17 milliárd forint az előirányzat, amely 12 százalékkal több a 2003-asnál. Az intézményi feladatok ellátáshoz 7,85 milliárd forintot irányozott elő a testület, míg a szociális intézmények mintegy 1,3 milliárdból gazdálkodhatnak.
