BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A miniszterelnök esete a gázszámlával

2004. február 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar gazdák helyzete mellett továbbra is a gázáremelkedés állt a fideszes képviselők érdeklődésének homlokterében az Országgyűlés tegnapi ülésén: Tállai András képviselő az iránt érdeklődött, hogy megkapta-e Medgyessy Péter miniszterelnök az aktuális gázszámlát, illetve ha
megkapta, megnézte-e. Az ellenzéki honatya a Tigáztól kapott számlájára hivatkozva 30 százalékos gázáremelkedésről beszélt, amely szerinte ellentmond a kormány ígéreteinek. A miniszterelnök válaszában nem tért ki ugyan saját számlájára, de megjegyezte, hogy Tállai 3 ezer köbméter felett
fogyaszthatott, a díjak növekedése ugyanis csak ebben a legmagasabb kategóriában haladhatta meg a 3,8 százalékos gázár- és a 3 százalékos áfanövekedésből összeálló 6,8 százalékos átlagos ütemet. Ez ugyan szerinte is meghaladta azt a mértéket, amit korábban ígértek, de a vártnál nagyobb emelés Medgyessy szerint arra vezethető vissza, hogy a Fidesz vezette kormány két évig nem nyúlt a gázárakhoz.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet