Az utóbbi négy évben a kutatás-fejlesztés (k+f) és az innováció területe 45 százalékkal járult hozzá a bruttó hazai össztermék növekedéséhez. Az arány nemzetközi összehasonlításban alacsonynak számít, de a 2004. január elsejével létrejött Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal által kialakult szervezeti struktúra meglendítheti a magyar gazdaság fejlődését - jelentette ki Pakucs János, a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) elnöke.
A Nemzeti Fejlesztési Terv keretein belül 2004 és 2006 között összesen 1335 milliárd forint fordítható fejlesztésre, melyből több operatív program forrása is felhasználható az innováció ösztönzésére - mondta Baráth Etele, a Nemzeti Fejlesztési Hivatal elnöke. A k+f és az innováció elsősorban a - mintegy 290,6 milliárd forint keretű - gazdasági versenyképesség operatív programhoz kapcsolódik. Az állami kutatóhelyi eredményeknek mindössze 16 százalékát hasznosítják, a cégek inkább valamilyen információs intézménytől vagy másik vállalkozástól várnak segítséget.
Jelenleg 400-500 olyan kis- és középvállalkozás működik, amely képes volna az innováció alkalmazására - derül ki a GKI Gazdaságkutató Intézet által készített tanulmányból.
