BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végre javulhat az innováció helyzete

2004. február 22. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az utóbbi négy évben a kutatás-fejlesztés (k+f) és az innováció területe 45 százalékkal járult hozzá a bruttó hazai össztermék növekedéséhez. Az arány nemzetközi összehasonlításban alacsonynak számít, de a 2004. január elsejével létrejött Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal által kialakult szervezeti struktúra meglendítheti a magyar gazdaság fejlődését - jelentette ki Pakucs János, a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) elnöke.
A Nemzeti Fejlesztési Terv keretein belül 2004 és 2006 között összesen 1335 milliárd forint fordítható fejlesztésre, melyből több operatív program forrása is felhasználható az innováció ösztönzésére - mondta Baráth Etele, a Nemzeti Fejlesztési Hivatal elnöke. A k+f és az innováció elsősorban a - mintegy 290,6 milliárd forint keretű - gazdasági versenyképesség operatív programhoz kapcsolódik. Az állami kutatóhelyi eredményeknek mindössze 16 százalékát hasznosítják, a cégek inkább valamilyen információs intézménytől vagy másik vállalkozástól várnak segítséget.
Jelenleg 400-500 olyan kis- és középvállalkozás működik, amely képes volna az innováció alkalmazására - derül ki a GKI Gazdaságkutató Intézet által készített tanulmányból.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet