BUX 139057.63 -0,18 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az MNB csökkentené a forintbőséget

2004. február 17. kedd, 19:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MNB bejelentette, hogy az idén egymilliárd eurót szándékozik eladni, hogy ezzel csökkentse a költségvetés devizahitelei és a várható EU-transzferek miatt kialakuló forintbőséget. A jegybank a döntésével nem akarja befolyásolni a forint árfolyamát. A hírre gyors erősödéssel reagált a magyar deviza.

Andacs Botond
Andacs Botond

Ez is érdekelhet