BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az önkormányzatok elégedetlenek az egészségüggyel

2004. február 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az önkormányzatok a gyermek- és háziorvosi, valamint a fogászati ellátást jónak, míg a fekvő- és járóbeteg-ellátás színvonalát csak megfelelőnek tartják - derül ki a GKI Egészségügykutató Intézet felméréséből. A települések szűkösnek értékelik az egészségügyi ellátórendszer kapacitását. A szakellátás megítélése minden tekintetben rosszabb, mint az alapellátásé.
Mind a járóbeteg-ellátók, mind a kórházak kapacitásában számottevő hiányról számoltak be - főleg a kistelepüléseken gyakori a hosszú sorban állás -, míg az intézmények színvonalát alig minősítik jobbnak a még megfelelőnél. A különböző egészségügyi intézmények elérhetőségét is vegyesen ítélték meg. A kisebb településeknek komoly gondot jelent a rendelők, kórházak megközelítése. Csak a fogászat és a háziorvos érhető el egyszerűen, de például gyerekorvost már nehezebb keríteni.
Címzett vagy céltámogatással megvalósuló rekonstrukciót, fejlesztést, illetve műszer- és eszközvásárlást az önkormányzatok 53 százaléka végzett 2003-ban, míg csak önerőből harmaduk volt erre képes. Ezzel szemben a működést elősegítő beavatkozásra - így az intézmény tartozásának átvállalására - a fenntartó önkormányzatok 43 százaléka kényszerült.
A felmérés tavaly novemberben készült, amikor még hatályban volt a kórháztörvény, amely a korábbi jogszabállyal szemben nem engedte az intézményeken belüli magánosítást.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet