BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Füstbe mehet a Vértesi Erőmű privatizációja

2004. február 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Amennyiben február 29-éig nem tudnak megegyezni az ÁPV Rt.-vel a környezetvédelmi adó kompenzálásáról, elállhat a Vértesi Erőmű Rt.-re vonatkozó vételi szándékától a Vértes Energia Kft. – írja a Bloomberg. A cég az erőmű 69 százalékáról szóló vételi szerződést november 7-én, a környezetvédelmi adót bevezető törvény elfogadásának napján írta alá az ÁPV Rt.-vel, a Magyar Villamos Művekkel és a Kincstári Vagyoni Igazgatósággal. A szerződés több, közelebbről nem meghatározott kitételt is tartalmazott a kompenzációra. Az ÁPV Rt. a csütörtöki igazgatósági ülésén dönt a kérdésről.
A Vértesi Erőmű Rt. 69 százalékára többször írtak ki privatizációs pályázatot, végül szeptemberben a Vértes Energia Kft. bizonyult sikeresnek, 3 milliárd forintos vételi ajánlatával.

Andacs Botond
Andacs Botond

Ez is érdekelhet