BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az idei keretből is fizetik a tavalyi pályázatokat

2004. február 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nemzeti energiatakarékossági program támogatásaira tavaly 5500 pályázat érkezett, közülük ötezer a lakások energetikai korszerűsítését célozta meg – mondta Hatvani György, a gazdasági tárca helyettes államtitkára tegnap. A 3,4 milliárd forintos keret már a nyár közepén elfogyott, a határidőig beérkezett lakossági fejlesztési terveket a tárca elfogadta, ám ezeket az idei keretből fizetik ki. Idén az energiatakarékossági keret 4,475 milliárd forint, ebből 3,75 milliárd kormányzati forrásból, 1,2 milliárd a környezetvédelmi infrastruktúra operatív programból (KIOP) származik. A KIOP-on belül 900 millió forint az uniós és 300 millió az állami támogatás, ez az alap csak 120 millió forintnál nagyobb projekteket fogad be.
Az elkövetkezendő hat évben a megújuló energiaforrásokból termelt villamos áram mennyiségének növelése érdekében 80–130 milliárd forintot kellene ilyen típusú beruházásokra fordítani – írta az mti.hu. Jelenleg ugyanis az ország összes villamosenergia-termelésének alig 0,8 százalékát állítják elő megújuló forrásból, de ezt az ország vállalásai szerint 2010-ig legalább 3,6 százalékra kellene feltornázni. Ehhez a jelenleg termelt 266 gigawattóra zöld energiát legalább 1600-ra kell emelni. Az uniós tagországok jelenlegi átlagos 6 százalékos arányú zöldenergia-termelésüket hat éven belül meg akarják duplázni és szó van hasonló arányú növelésről 2020-ig. Ezt a vállalást Magyarországra nem terjesztették ki.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet