A tavaly december 17-i kormányülésen a miniszterek és politikai államtitkárok úgy döntöttek, idei fizetésnövekedésüket az általuk kiválasztott közhasznú alapítványoknak ajánlják fel. Eszerint Medgyessy Péter a Magyar Koraszülött Mentő Közalapítványnak 1,9 millió forintot adományozott. A kormánytagok közül Gyurcsány Ferenc a Nemzetközi Pető Intézetnek, Magyar Bálint az Autisták Érdekvédelmi Egyesületének, míg Csillag István a Kézenfogva Alapítványnak adományozta idei fizetési többletét. A pénzügyminiszteri posztról távozó László Csaba utolsó két havi fizetését a Donor Alapítványnak utalja át. Azt azonban még nem lehet tudni, hogy az őt követő Draskovics Tibor kiknek segít majd. A miniszterek és államtitkárok összesen 73,9 millió forinttal jótékonykodtak.
