Demszky Gábor főpolgármester reményei szerint februárban várható az a jogszabály-módosítás, amelynek révén az önkormányzatok visszaigényelhetnék az áfát. Az áfa és az ökoadó miatt ugyanis 23 milliárd forinttal drágul a csepeli szennyvíztisztító 104 milliárd forintos projektje. Így ha az önkormányzatok továbbra sem igényelhetik vissza az áfát, akkor veszélybe kerülhet a szennyvíztisztító, és így 260 millió eurós támogatástól eshet el az ország.
