Mintegy ötven feljogosított fogyasztó tervezi, hogy kilép a január elején megnyitott szabad gázpiacra - mondta Hatvani György, a gazdasági tárca államtitkára egy keddi konferencián. Jelenleg két nagyfogyasztó vásárol ténylegesen a szabad piacon, ezek éves fogyasztása körülbelül 650 millió köbméter. Hatvani szerint az új gázárképzéssel - az üzemanyagokhoz hasonlóan - teljesen gazdasági alapokra lehet helyezni az energiahordozó áralakulását. A liberalizáció mellett fontos kérdés az ellátásbiztonság, ahol a közeljövőben komoly fejlesztésekre lesz szükség. Mára a jelenlegi két gázimport-vezeték mellé még egy további, harmadik is szükségessé vált, valamint a beregdaróci vezeték kapacitását is növelni kell.
