BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félszáz fogyasztó lépne a szabad gázpiacra (KIMARADT!!!)

2004. február 3. kedd, 15:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mintegy ötven feljogosított fogyasztó tervezi, hogy kilép a január elején megnyitott szabad gázpiacra - mondta Hatvani György, a gazdasági tárca államtitkára egy keddi konferencián. Jelenleg két nagyfogyasztó vásárol ténylegesen a szabad piacon, ezek éves fogyasztása körülbelül 650 millió köbméter. Hatvani szerint az új gázárképzéssel - az üzemanyagokhoz hasonlóan - teljesen gazdasági alapokra lehet helyezni az energiahordozó áralakulását. A liberalizáció mellett fontos kérdés az ellátásbiztonság, ahol a közeljövőben komoly fejlesztésekre lesz szükség. Mára a jelenlegi két gázimport-vezeték mellé még egy további, harmadik is szükségessé vált, valamint a beregdaróci vezeték kapacitását is növelni kell.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet