BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Derogáció az energiaadó egyes elemeire

2004. február 2. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország 2009. december 31-éig derogációt kért az uniótól az energiaadó bevezetésére a távhőszolgáltatásban felhasznált energiatermékekre, valamint ugyanezen időpontig a szénre és a kokszra is - értesült lapunk a Pénzügyminisztériumból. A január elsején hatályba lépett törvényből éves szinten mintegy 11 milliárd forintos bevétellel számolt a kormány, ebből a földgáz 7,5 milliárd forintot, a villamos energia pedig 3,6 milliárd forintot adna. Drucker György, az Ipari Energiafogyasztók Fórumának (IEF) főtitkára szerint a csatlakozás előtt újra át kellene gondolni az energiaadót, s ha lehet, akkor csökkenteni kéne a kötelező minimumnál nagyobb mértékben vállalt adóterhet. Az IEF várhatóan párbeszédet kezdeményez az érintett tárcákkal az ügyben.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet