Magyarország 2009. december 31-éig derogációt kért az uniótól az energiaadó bevezetésére a távhőszolgáltatásban felhasznált energiatermékekre, valamint ugyanezen időpontig a szénre és a kokszra is - értesült lapunk a Pénzügyminisztériumból. A január elsején hatályba lépett törvényből éves szinten mintegy 11 milliárd forintos bevétellel számolt a kormány, ebből a földgáz 7,5 milliárd forintot, a villamos energia pedig 3,6 milliárd forintot adna. Drucker György, az Ipari Energiafogyasztók Fórumának (IEF) főtitkára szerint a csatlakozás előtt újra át kellene gondolni az energiaadót, s ha lehet, akkor csökkenteni kéne a kötelező minimumnál nagyobb mértékben vállalt adóterhet. Az IEF várhatóan párbeszédet kezdeményez az érintett tárcákkal az ügyben.
