BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magasabb fizetést adna a kormány az EP-képviselőknek

2004. január 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar kormány is magasabb, mintegy kétmillió forintos - bruttó 8500 és 9000 euró közötti - fizetést szeretne az európai parlamenti (EP) képviselőknek - írja az origo.hu. Az EP hétfői ülésén a nagy befizető államok ellenkezésén elbukott a képviselők egységes fizetésére vonatkozó javaslat. A képviselők díjazása jelenleg a küldő ország parlamenti képviselőinek fizetésével egyezik meg, így a tíz új tagország csatlakozása további jelentős bérfeszültséget okozhat a képviselők között. A most elbukott javaslat szerint a képviselők az Európai Bíróság tagjait megillető alapfizetés felét kapnák.

Andacs Botond
Andacs Botond

Ez is érdekelhet