Schmitt Pál négyszemközti találkozójukon arra kérte a volt miniszterelnököt, hogy „jöjjön velünk Brüsszelbe”, „kamatoztassa nemzetközi súlyát az ország érdekében” - írja az Index. Horn azonban leszögezte, hogy az EU-ban nem idegen, hogy a listavezetők a választást követően átadják helyüket a listán szereplő más jelölteknek, ezért reméli, hogy az itthon maradás kérdését a találkozóval a Fidesz is lezártnak tekinti. Schmitt hozzátette, hogy néha úgy érzi, fantomtársakkal van körülvéve és nem tudja, kikkel kell egyeztetni.
