BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok volt a gond a hústermékekkel

2004. január 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hús és húskészítmények vizsgálata kapcsán tavaly összesen 2894 kereskedelmi egységet tekintett át a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség (FVF), közülük 1907 esetében szabálytalanságot is megállapítottak - áll az FVF közleményében. A területi felügyelők több mint 2300 szabálysértési bírságot szabtak ki. Az FVF vizsgálata során majdnem ezer esetben szabtak ki minőségvédelmi bírságot, ennek összege 67,4 millió forint volt, 555 esetben pedig fogyasztóvédelmi bírságot érvényesítettek 93,2 millió forint értékben.
A fogyasztóvédelem felmérései szerint az év első felében volt több a kifogásolt termékek száma az átlagosnál. Az első negyedévben a húsvéti időszakra való tekintettel a füstölt húsáruk, húskészítmények ellenőrzését végezték el, míg a második negyedévben a baromfihús-készítményeket tekintették át a szakértők. A sertés- és marhatőkehúsok vizsgálatát a harmadik negyedévben ejtették meg, míg utoljára a vagdalt, darált és előkészített húsok forgalmazási körülményeit vizsgálták.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet