Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) idei tevékenységének középpontjában a paksi atomerőműben április 10-én történt súlyos üzemzavar megoldásával kapcsolatos feladatok álltak, így többek között a hivatalnak ki kellett dolgoznia a tisztítótartály-eltávolítás engedélyezésének követelményrendszerét. Az atomenergiáról szóló törvény 2003 közepén történt módosítása során megszüntették az Országos Atomenergia Bizottságot, feladatait az OAH hatáskörébe utalták, illetve létrehoztak egy új testületet, az Atomenergia Koordinációs Tanácsot.
