Medgyessy Péter miniszterelnök a fiskális csomag bejelentése után közgazdászokkal tanácskozott, ahol információink szerint tanácsot kért a követendő gazdaságpolitikával kapcsolatban. A beszélgetésen részt vett Járai Zsigmond, az MNB elnöke és László Csaba pénzügyminiszter is.
Sohasem jó jel, ha a tőkepiaci szereplők kényszerítenek ki kormányzati intézkedéseket – értékelte lapunknak a kialakult gazdasági helyzetet az egyik részt vevő, Andor László. A BKÁE docense szerint, ha korábban születik meg a lakástámogatási rendszer korrekciója, akkor nem lett volna szükség a támogatások ekkora csökkentésére. A közgazdász úgy vélte, hogy a lakásügy területén vissza kellene térni a kormánynak olyan programpontjaihoz, mint a kollégiumépítés.
