Magyarország szeretné további projektekkel kiegészíteni az EU növekedést serkentő infrastruktúra-fejlesztő programjának prioritásait. Kovács László külügyminiszter azt szorgalmazta a tagállamoknál, hogy kezeljék kiemelten az V. közlekedési korridor egy részét is. A kormány szeretné elérni, hogy a Magyarország–Ukrajna közúti projekt is fölkerüljön az EU-prioritások listájára, amely az építkezések kezdetének előbbre hozásának előnyével járna. Budapest arra is törekszik, hogy a már elsőbbséget élvező beruházások közé bekerült Bécs–Budapest és Ljubljana–Budapest vasútvonal, és a további projektek költségét ne a 2007 utáni kohéziós alap terhére kelljen fedezni, álljanak rendelkezésre egyéb közösségi források is.
Az unió külügyminiszterei tegnap foglalkoztak a következő bővítési fordulóval is, Magyarország egyértelműen kiállt amellett, hogy Bulgáriával és Romániával már jövőre lezárják a csatlakozási tárgyalásokat, 2005-ben írják alá a szerződést és 2007. január elsején a két ország váljon taggá. Günter Verheugen, az EU brüsszeli bizottságának bővítésért felelős tagja az évvel egyetértett, az időponttal nem, mert szerinte nagyobb volna a nyomás a két országra a felkészülésben, ha nyitva hagynák a csatlakozás napját.
