BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mennyi pálinkát iszunk?

2003. december 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerdán élénk vita bontakozott ki a költségvetési bizottság ülésén a jövedéki adóról szóló törvényjavaslat tárgyalásakor: a képviselők nem tudtak megegyezni, hogy mennyi pálinkát iszik meg egy évben egy magyar család. Egy MDF-es előterjesztés szerint kétszáz liter pálinkát főzhetnének le a családok saját használatra, ezt a szocialisták túlzónak találták. Varga Mihály (Fidesz) úgy vélte, az MSZP-sek vidékismeretének hiányára utal, hogy nem tudják elképzelni, hogy évi egy-két disznóvágáson jelentős mennyiségű házi pálinka is elfogyhat.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet