A delegáció fő célja nem konkrét üzletek tető alá hozása, hanem inkább azon szektorok és vállalkozások feltérképezése, melyek a német város cégeinek potenciális üzleti partnereiként szóba – mondta Sibylle Herforth, a Frankfurti Gazdaságfejlesztő Kft. ügyvezetője. Frankfurt Németország legfontosabb üzleti központja – itt székel a német jegybank, az Európai Központi Bank, és a város ad otthont a legnagyobb értéktőzsdének – így a delegáció tagjai nem csak a várost képviselték a kétnapos magyarországi tartózkodás során. A német üzleti és hivatali vezetők elsősorban nem a magyar tőke Frankfurtba csábításában gondolkoznak (bár ennek lehetőségét sem zárják ki), hanem stratégiai szövetségeseket keresnek a magyar partnercégekben. Fontos fejleménynek tartják az olyan cégek regionális terjeszkedését, mint a Mol vagy az OTP, és nagy jövőt látnak a biotechnológiai és a gyógyszeripari együttműködésben. A csoport tagja volt a Fraport, a frankfurti légikikötő egyik vezetője is, aki már hosszú idő óta kiváló munkakapcsolatot ápol a ferihegyi reptér és a Malév menedzsmentjével. A budapesti és frankfurti értéktőzsde közötti együttműködés a Xetra-rendszer bevezetésével vált szorosabbá, ugyanakkor a német Bundesbank képviselője szerint hosszabb távon is indokolt lehet a kisebb tőzsdék önállóságának megtartása. Ennek egyik oka az lehet, hogy a tranzakciós költségek miatt fölösleges lenne valahol messze jegyezni egy olyan cég papírjait, amelynek főleg helyi tulajdonosai vannak. Fontos ugyanakkor a tőzsde nyitottságának biztosítása, hogy ne csak magyar brókerek kereskedhessenek a virtuális parketten. A delegáció tárgyalásokat folytatott többek között az ITDH-val és a gazdasági tárca, valamint a főpolgármesteri hivatal képviselőivel. A két hónapos körút következő úti céljai a balti államok lesznek.
