A tervek szerint 2004-ben közlekedési feladatokra összesen 42,7 milliárd forintot adna a főváros, ebből a BKV Rt. mintegy 30 milliárd forintot kapna. A BKV-nek szánt pénzből a villamosok felújítására 12 milliárdot, a 2-es metró felújítására 9,7 milliárdot, míg a 4-es metró első szakaszához kapcsolódó felszíni rendezésre 5,3 milliárdot, a második szakasz előkészítésére pedig 2,6 milliárdot szánnak. Emellett 2011-ig átlagosan évente 25 milliárd forintot fordítanak a BKV fejlesztésére. Januártól nőnek a jegyárak, így egy vonaljegy ára 140 forint lesz, a dolgozói bérlet 5200, a tanulói pedig 1850 forintba kerül majd.
