Ritka jelenségnek lehetettek szemtanúi a költségvetéshez benyújtott módosításokról tartott keddi maratoni szavazás után azok, akik még a költségvetési bizottság ülésére is a parlamentben maradtak: nyolc óra után nem sokkal ugyanis megjelent az ülésen Szili Katalin házelnök, jelezvén mintegy, hogy „idő van”. Az elnöki „látogatás” hátterében az állt, hogy akkor már több, mint egy órája tartott az előzetesen rövidnek ígérkező ülés, amelyen csak a költségvetés főösszegeiről szóló javaslat plénum elé terjesztéséről kellett dönteni. A pénzügyminiszter jelenlétében ugyanakkor hosszú és gyakran a korábbi érveket ismétlő vitába kezdtek a bizottsági tagok a büdzsé hiányáról. Mivel a javaslatról csak a bizottság ülése után dönthetett a házban tartózkodó további több mint háromszáz képviselő, így ők a napból hátralévő két gombnyomás miatt vártak a bizottság vitájának végére.
