A Budapesti Távhőszolgáltató Rt. (Főtáv) tervei szerint január elsejétől 19,7 százalékkal emeli árait a közüzemi felhasználású hőszolgáltatásnál, míg a háztartási fogyasztóknak „csupán” az esedékes áfateher-változást kell elviselniük. Így összességében a nem háztartási fogyasztók, valamint az intézmények az áfaváltozással együtt mintegy 22-24 százalékos árnövekedést tapasztalhatnak a jövő év elejétől. A Főtáv indoklása szerint a közüzemi felhasználásra kerülő erőművi hő ára 38-49 százalék között emelkedett a hatósági energiaárakról szóló, október 15-én napvilágot látott rendeletben a tárgyidőszakhoz képest.
Míg korábban például a Budapesti Erőmű Rt. újpesti erőműve kombinált ciklusú blokkjának hődíja 734 forint volt gigajoule-onként, addig az új szabályozással ez 1216 forintra nőtt.
Az Ipari Energiafogyasztók Fóruma szerint a Főtáv tervezete indokolatlan, és mindenképpen felülvizsgálatra szorul - mondta lapunknak Szaniszló Mihály elnök.
