BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újraindítható a paksi kettes blokk

2003. november 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elhárítási munkálatok elvégzése előtt is újraindítható az április elején leállított kettes blokk - jelentette be a Paksi Atomerőmű Rt. Elkészült az újraindítás koncepciójának terve a műszaki elhárításhoz és az engedélyeztetési eljáráshoz, és ezen intézkedési tervben nem szerepel az újraindítás feltételeként a sérült üzemanyag eltávolítása.
A koncepcióterv csupán feladatokat tartalmaz, időpontokat nem. Legfontosabb pontjai között szerepel a fő vízkör és a pihentető medence megtisztítása, valamint az üzemanyag-mozgatás feltételeinek megteremtése is.
Bécsben nemrég fejeződött be a kiégett fűtőelemek és radioaktív hulladékok kezelésével kapcsolatos nemzetközi egyezmény felülvizsgálati értekezlete. A szakértők véleménye szerint a magyarországi gyakorlat megfelel a biztonsági követelményeknek. Az egyezményt 2001 nyarán ratifikálták, és eddig 32 állam írta alá. Az értekezleten elhangzott, hogy a magyar energiapolitikai kormányzat kiemelkedően működik együtt a radioaktív hulladéktárolók környezetében működő tájékoztatási és ellenőrző szervezetekkel.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet